owoce w szkole
mleko w szkole
promocja zdrowia

OWOCE W SZKOLE w roku 2010/2011

Program finansowany jest ze środków UE oraz krajowych.
Celem programu „Owoce w szkole” jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe.

W ramach programu uczniowie szkół podstawowych klas I-III w roku szkolnym 2010/2011 będą otrzymywać za darmo porcje owocowo         – warzywne. Do wyboru będą owoce i warzywa: jabłka, gruszki, truskawki, marchew, rzodkiewki, słodka papryka, ogórki oraz soki owocowe, warzywne lub owocowo-warzywne.

Dzieci będą otrzymywały dwa razy w tygodniu po dwie porcje owoców lub warzyw.

Porcje dzieci nieobecnych w danym dniu zostaną przekazane do spożycia ogólnego w świetlicy szkolnej.

Informacje na temat programu „Owoce w szkole” można uzyskać na stronie internetowej www.arr.gov.pl.
Realizację programu określa rozporządzenie rady ministrów z dnia 11 sierpnia 2009 r. (Dziennik Ustaw nr 129,poz 1059)