picia mleka
badania psych.-pedagog.
przerwy szkolne

ważny od 16.11.2009 r.

1. Do szkoły codziennie dostarczane jest świeże mleko.

2. W klasach I – III wyznaczeni przez wychowawcę uczniowie (dwoje) i we wskazanym przez niego czasie, odbierają mleko z portierni, potwierdzając ten fakt własnoręcznym podpisem. Do przyniesienia klasa zabezpiecza sobie torbę z materiału.
Do klasy 0 mleko przynosi p. woźna.

3. Klasy IV – VI odbierają mleko indywidualnie po skończonych zajęciach i przedstawiciel klasy potwierdza ten fakt w imieniu wszystkich kolegów własnoręcznym podpisem.

4. Klasy 0 – III organizują sobie torebki foliowe do włożenia pustych, zgniecionych opakowań. Rolą wychowawcy jest dopilnowanie, aby wszystkie puste kartoniki były zgniecione i włożone do jednej torby foliowej.

5. Uczeń ma prawo zabrać kartonik mleka do domu.

6. W przypadku nieobecności ucznia, mleko może być odebrane przez kolegę, który dostarczy nieobecnemu do domu. Jeżeli nie ma takiej możliwości mleko pozostaje w lodówce - można je odebrać do trzech dni pozostawienia w szkole. Po trzech dniach mleko zostaje wylane.

7. W portierni szkoły znajduje się specjalny zeszyt pt Mleko. Za jego prowadzenie odpowiedzialna jest osoba dyżurująca w portierni.

8. Kartoniki z koszy wyrzucane są codziennie przez służby porządkowe do kontenera szkolnego.