picia mleka
badania psych.-pedagog.
przerwy szkolne

ważny od 1.09.2010 r.

1.  W celu zapewnienia uczniom całkowitej opieki ustala się następujące zasady zachowania podczas przerw:
a) Dyżur od 7:45 – 8:00 uczniowie mogą przebywać:
- w szatni pozostawiając okrycie,
- na holu dolnym w obrębie klas1,2,4,
- na hol górny w obrębie klas 5,6,7,8,9,
- w szatni sali gimnastycznej.

b)  Podczas długiej przerwy:
- wszyscy uczniowie wychodzą na boisko szkolne,
- wyjątek stanowią osoby korzystający ze stołówki, biblioteki lub ubikacji,
- na 10 min przed końcem przerwy uczniowie mający zajęcia wf wchodzą do szatni sali gimnastycznej.
- w razie niepogody wszyscy przebywają w budynku na holach dolnym lub górnym,

c) Podczas krótkiej przerwy uczniowie:
- przebywają w budynku na holu dolnym lub górnym oraz w świetlicy (dzieci zapisane po lub przed lekcjami, spożywające śniadanie), w bibliotece (tylko wypożyczające książki)
- mogą wyjść  na boisko,
- przed lekcją w-f przebierają się w szatni sali gimnastycznej,
- w razie niepogody wszyscy pozostają w budynku na holu dolnym lub górnym..

2. Podczas krótkich przerw nie wolno przebywać uczniom na klatce schodowej powyżej holu górnego, w obrębie klas 5,6,7,8 oraz w szatni, jeśli z niej nie korzystają.

3. Z chwilą usłyszenia dzwonka po przerwie wszyscy uczniowie udają się spokojnie do wyznaczonych klas.

4. Uczniom zabrania się wychodzenia poza teren szkoły (wyjątek pisemne zwolnienie rodzica lub zakończone zajęcia szkolne) oraz jazdy rowerem na terenie boiska w godzinach 7:45 – 16:20 .
5. Uczniowie przebywający podczas przerwy w świetlicy pozostają pod opieką wychowawcy świetlicy, w bibliotece pod opieką bibliotekarza a w szatni sali gimnastycznej pod opieką nauczyciela wf.

6. Uczniowie  klas 0 - III odbywają  przerwy zgodnie ze wskazaniem i pod opieką nauczyciela uczącego.