rozpoczęcie roku szkol.
spotkanie z Ł. Wierzbickim
Święta Bożego Narodzenia

1 września 2008 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

„Już wakacje są za nami,
szybko minęły letnie dni,
jesień staje przed oknami
nowy rok szkolny puka do drzwi (..)”

Rok szkolny 2008/09 rozpoczał się dokładnie pierwszego  września. Już od samego rana w naszej szkole znów było gwarno. Śmiech, uśliski z koleżankami i kolegami,spotkanie z wychowawcą to chwila, na którą wszyscy czekali z radością. Tylko niepewnym krokiem,
z mocno bijącym sercem przybyli pierwszoklasiści. Ten dzień był dla nich i ich rodziców szczególnie wyjątkowy. To oni rozpoczęli swój nowy okres w życiu – edukację szkolną.
Uczniowie w strojach galowych zajęli swoje wyznaczone miejsca w szkolnej auli.
I rozpoczęło się: baczność!, sztandar szkoły wprowadzić!, do hymnu szkoły!
Pani dyrektor Danuta Chmielewska powitała wszystkich zgromadzonych uczniów,
w szczególności pierwszoklasistów, oraz rodziców i przybyłych gości. Przekazała ważne informacje, a przede wszystkim przedstawiła wychowawców klas i nową panią pedagog Nataszę Gołombek. Rozpoczęcie nowego roku odbywało się w dwóch grupach.
Programem artystycznym uroczystość dla klas I – III uświetnili uczniowie klasy IIa
i IIb wraz z wychowawczyniami p. Agnieszką Rzońcą- Tomczak i p. Jolantą Ratajczak. Drugoklasiści zabawiali widownię skeczami na temat szkoły, wierszykami oraz piosenkami.
W części artystycznej dla klas IV – VI wystapili uczniowie klas Va i Vb, a przygotowały ich wychowawczynie p. J. Tarnawska i p. G. Szklarek. Wierszami K.I. Gałczyńskiego, Cz. Janczarskiego oraz L.J. Kerna uczniowie klas starszych pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny. Jedna z uczennic wcieliła się w rolę nauczycielki i przeprowadziła z Jasiem „Powakacyjny sprawdzian”, który niestety nie wypadł zbyt dobrze.
Przepytywany uczeń wykazał się bardzo nikłą wiedzą przyrodniczą, historyczną i matematyczną, a wszystkie braki w swoich wiadomościach będzie musiał uzupełnić podczas 10 miesięcy nauki. Nauczyciele nie będą narzekali na nadmiar wolnego czasu, a uczeń nie będzie mógł zbyt często np. korzystać z komputera czy oglądać telewizji.

10 miesięcy przed nami - drodzy uczniowie wykorzystaje je dobrze.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------