rozpoczęcie roku szkol.
zajęcia terenowe
spotkanie z Ł. Wierzbickim
Święta Bożego Narodzenia

Budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci jest jednym z filarów nowoczesnej oświaty.
Mając to na uwadze nauczyciele uczący klasy I-III przygotowali specjalne warsztaty ekologiczne pod hasłem „Ziemia woła o pomoc! -segregowanie odpadów”.
Celem warsztatów było zapoznanie najmłodszych uczniów z problematyką prawidłowego segregowania odpadów w celu ułatwienia ich przetworzenia i ponownego wykorzystania.
Na początku dzieci obejrzały zabawny film edukacyjny o przygodach niezniszczalnej plastikowej butelki pod tytułem „Felka rady jak segregować odpady”. Poprzez zręczne zadawane pytania  dzieci łatwo wyciągnęły wnioski z obejrzanego filmu i podsumowały poznane zasady segregacji i recyklingu odpadów.
Podczas warsztatów uczniowie poznali sposoby oznaczania pojemników do segregacji w języku angielskim. Dla lepszego zapamiętania omawianej problematyki nauczyli się nowej piosenki-rapowanki pod tytułem „Segreguj odpady”.

Druga część warsztatów miała charakter praktyczny: wszystkie klasy wzięły udział w konkursie segregacji zebranych wcześniej odpadów.

Dokładność wykonania zadania została sprawdzona. Okazało się, że uczniowie doskonale wywiązali się z zadania - wiedzą jak segregować odpady.

Organizatorami warsztatów były pp. M. Matysiak, E. Kubicka i A. Richter