Strona główna
Ogłoszenia
Prawo szkolne
Regulaminy
Konkursy
Udział w programach
Podręczniki 2010/2011
Zapisy do szkoły
Oddział przedszkolny
Klasa I 2010/2011
Nasze sukcesy
Kronika 2008/09
rozpoczęcie roku szkol.
rozpoczęcie roku katech.
miniwarsztaty ekologiczne
VII wystawa zwierząt
wycieczka z Aquanetem
zajęcia terenowe
spotkanie z Ł. Wierzbickim
Święta Bożego Narodzenia
Dzień Babci i Dziadka
Zjazd Absolwentów
Odpowiedzi
Wynajem pomieszczeń
Schronisko młodzieżowe
Stowarzyszenie
Linki
Czy wiesz co jesz - program


15 października 2008 r. - ŚWIĘTO   EDUKACJI   NARODOWEJ

Tego dnia  świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Z tej okazji w auli odbył się uroczysty apel, w którym udział wzięli: dyrekcja, nauczyciele, zaproszeni goście, pracownicy szkoły oraz cała społeczność uczniowska.
Uroczystość poprowadzili uczniowie Sandra Czamańska i Kajetan Tomczak (oboje z klasy III), powitali zgromadzonych nauczycieli, gości, uczniów i przedstawili program uroczystości.
Uroczystość rozpoczęła się wręczeniem ,,Nagród Dyrektora Szkoły".  
Uroczystość uświetnił program artystyczny pt. „Laurka pełna wdzięczności  ”przygotowany przez pp.         G. Szklarek i E. Kubicką, w którym wystąpiły dzieci z kółek artystycznych naszej szkoły.

Codzienną szkolną rzeczywistość przedstawili w humorystycznych skeczach uczniowie z kółka teatralnego klas I- III.
 
„O mnie się nie martw, o mnie się nie martw, ja sobie radę dam! Pójdę na plażę, nóżkę pokażę....”Tak śpiewała niezbyt pilna, ale zaradna uczennica w humorystyczno – optymistycznej scence pt. „Malinowska do tablicy!” Uczennice wcieliły sie w role p. Malinowskiej, jej babci i nauczycielki. 
 
„Więcej luzu w szkole dajcie i na lekcjach nie pytajcie.... - uczniowie zaśpiewali w końcowej scenie.  

Uroczystość zakończyła się życzeniami dla nauczycieli i  wręczeniem kwiatów .

„ Za to wszystko, co dla nas tajemnicą,

  Za to dziś składamy Wam moc życzeń,

 A z nimi jesienny, najpiękniejszy kwiat”.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Październik 2008 r.

Nadeszła jesień i w październiku uczniowie klasy Ib pod opieką wychowawcy p. I. Biernackiej, realizowali cykl zajęć o tematyce jesiennej. Przyglądali się zmianom w przyrodzie, jakie przyniosła ze sobą jesień. Na zajęciach  szukali oznak jesieni  w lesie, w ogrodzie i w sadzie. Rozmawiali o jesiennych darach.

Bohaterami jednego z zajęć stały się owoce. Tego dnia dzieci przyniosły do klasy ulubione owoce. Królowały jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, ale były również banany, kiwi, pomarańcza. Uczniowie poznawali i nazywali przyniesione owoce. Próbowali nawet odgadywać ich nazwy, wykorzystując zmysł dotyku i węchu. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu, bowiem nie każdemu udało się odgadnąć nazwę owocu. Dopiero wskazówki udzielane przez kolegów wybawiały z kłopotu.

Dzieci zastanawiały się „Dlaczego owoce są ważne w naszym życiu?” i „Jakie przetwory można z nich robić?”, aby cieszyć się ich smakiem w środku zimy. Wspólnie ustalili, ze owoce powinny na stałe zagościć w menu każdego ucznia.

Druga część zajęć była bardzo „smaczna”. Z przyniesionych owoców, każdy mógł skomponować dla siebie sałatkę owocową na drugie śniadanie. Pierwszoklasiści wspaniale przygotowali się do kulinarnej części lekcji. Przynieśli kolorowe fartuszki, deseczki, potrzebne sztućce, miseczki i piękne serwetki. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy.

Pełne miseczki oraz zadowolone buzie uczniów świadczyły o tym, że „smaczne” zajęcia bardzo się podobały. Zapach jaki rozchodził się po sali zachęcał do jedzenia i zwabiał do naszej klasy innych uczniów.

Dzięki takim smakołykom pierwszoklasiści będą silnymi i zdrowymi uczniami.

SMACZNEGO!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5 listopada 2008 r. - UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA

I znów z dniem 1 września 2008 roku w murach naszej szkoły pojawiła się nowa grupa uczniów. Pierwsze dni i tygodnie w szkole były w życiu każdego ucznia bardzo ważne. Codzienne obowiązki wynikające z nowej roli, nowi koledzy i koleżanki, nowe panie.
To wszystko wymagało czasu, aby do tego się przyzwyczaić. Po okresie adaptacji nadszedł ważny dzień w życiu pierwszoklasistów. W dniu 5 listopada dzieci obchodziły uroczystość pasowania. W tym roku szkolnym do ślubowania i pasowania przystąpiło 30 uczniów
z klasy Ia i Ib.

Na tak ważnej uroczystości nie zabrakło rodziców, którzy z przejęciem obserwowali swoje pociechy.

Odświętnie ubrane dzieci powitała w szkolnej auli „Biała Dama”, w którą wcieliła się uczennica  klasy Vb Oliwia Ratajczak. Uczniowie na tę uroczystość przygotowali razem z wychowawczyniami krótki program artystyczny. Były wiersze i piosenki, które przypomniały wszystkim o zasadach bezpieczeństwa i dobrego wychowania, obowiązkach ucznia
i podstawowych wartościach tj. uczciwość, pracowitość, patriotyzm.

Niecodzienny gość „Biała Dama” przy pomocy pytań sprawdziła wiedzę uczniów dotyczącą patronki szkoły Teofili z Działyńskich Szołdrskiej – Potulickiej.  

Najmłodsi uczniowie udowodnili, że są dobrze przygotowani i mogą stać się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku.

Ostateczną decyzję pozostawiono pani dyrektor Zofii Talarczyk, która zachwycona wiadomościami dzieci zadecydowała o dopuszczeniu uczniów klasy Ia i Ib do ślubowania.

Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu szkoły, odbyło się uroczyste ślubowanie. Dzieci przyrzekały być dobrymi uczniami, kolegami, a swą nauką sprawiać radość rodzicom
i nauczycielom. Dyrektor Z. Talarczyk przyjęła pierwszoklasistów do grona uczniów naszej szkoły. Dokonała pasowania każdego ucznia, a panie wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy.
Klasą I a opiekuje się p.Urszula Kniat, a Ib – p. Izabela Biernacka

Po części oficjalnej rodzice zaprosili dzieci na słodki poczęstunek. Były ciasta, ciasteczka
i napoje. Uśmiech, który gościł na twarzach uczniów dowodził, że dobrze czują się w naszej szkole i chętnie spędzają czas na wspólnej nauce i zabawie w gronie kolegów. 
Wierzymy, że tak będzie do ukończenia szkoły podstawowej. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------30 stycznia 2009r. - Pasowanie na czytelnika w SP nr 2 w Kórniku

 Dzień 30 stycznia 2009 roku był ważnym wydarzeniem dla uczniów klas pierwszych SP nr 2 w Kórniku. W tym dniu wkroczyli oni w progi biblioteki szkolnej, żeby poznać jej zasoby, regulamin i nauczyć się samodzielnie korzystać z księgozbioru.

Uczniów klas pierwszych przywitała bibliotekarka szkolna – Jolanta Tarnawska, która na początku uroczystości zadała pierwszoklasistom dwie zagadki. Z ich rozwiązaniem uczniowie nie mieli żadnych problemów, odpowiedzią pierwszej była – „książka”, a drugiej – „biblioteka”.

Następnie bibliotekarka opowiedziała o zbiorach zgromadzonych w bibliotece szkolnej, pokazała uczniom regały z książkami przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników oraz zapoznała uczniów z regulaminem biblioteki, wyjaśniła pojęcia: „lektura” i „księgozbiór podręczny”
 „Życzenia książki” koleżankom i kolegom odczytali uczniowie sami, a przy punkcie dotyczącym nie zaginania rogów i używania zakładek bibliotekarka wręczyła pierwszoklasistom zakładki do książek z krótkim listem skierowanym do młodych czytelników.

Uczniowie usłyszeli też wiersz Jana Huszczy „Skarga książki”

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa nowych i zniszczonych książek, na której mozna było przyjrzeć sie dokładnie karcie książki, karcie czytelnika, dowiedziec się gdzie w książce jest pieczątka biblioteki oraz numer książki.

Wspólnie rozwiązano krzyżówkę z hasłem „czytelnik” oraz posegregowano czynnościami na dozwolone i zabronione w bibliotece.  

Po złożeniu uroczystej przysięgi:  „Przyrzekam szanować cię książko i korzystać z twoich rad i mądrości” nastąpiło pasowanie na czytelników, a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali od bibliotekarki pamiątkowe dyplomy. Najwiekszą atrakcja były jednak pierwsze samodzielne wypożyczenia książek.

 Uczniu pamiętaj:

1) odwiedzaj często bibliotekę

2) szanuj książki

3) oddawaj  je do biblioteki dopiero po przeczytaniu.